17/10/2022 iris

Ar jūsų logistikos padalinys veikia efektyviai?

Turbūt pritarsite, kad iki pandemijos į logistikos padalinio veiklą buvo žiūrima kaip į nuobodžią, gal net nereikšmingą, nors šis padalinys  ir atlieka svarbias funkcijas, tačiau jos dažniausiai buvo nepastebimos. Žinoma  ir trukdžių nebuvo daug, todėl logistikos vadybininkai galėdavo susiplanuoti veiklą keletui mėnesių į priekį.

Tačiau per pastaruosius dvejus metus logistikos padalinių veikla buvo labai plačiai aptarinėjama žiniasklaidos, bei organizacijose tapo labiau matoma. Pandemijos metu tos įmonės, kurios turėjo puikius logistikos specialistus, gerus ryšius su logistikos įmonėmis ir nepriekaištingai veikiančią logistikos strategiją, sugebėjo minimizuoti jos sukeltus iššūkius. Ir neretai įmonės, geriau suvaldžiusios  šią logistiniams sprendimams nepalankią situaciją, galėjo sparčiau auginti pajamas.

Ne veltui visi karo generolai ypatingai vertina logistikos karininkus, kadangi savalaikis tiekimas karo sąlygomis yra nepaprastai svarbus. O pastarieji dveji metai ir dabartinė situacija, kai sparčiai kyla kainos, mažėja vartojimas ir keičiasi vartotojų įpročiai, prilygsta karo stoviui. Todėl įmonės, kurios nori laimėti konkurencinę kovą, privalo skirti ypatingą dėmesį logistikos padaliniui.

Su jumis dalijamės savo įžvalgomis apie logistikos strategiją, paprastu ir greitu įrankiu, galinčiu padėti įvertinti jūsų padalinį per svarbiausių logistinių procesų prizmę.

KUO PASIŽYMI PUIKI LOGISTIKOS PADALINIO STRATEGIJA?

Visų pirma, logistikos strategija turėtų būti orientuota į klientą. Orientuoti logistikos strategiją į klientą labai svarbu, kadangi dabar klientai gerą logistikos paslaugų atlikimą visada susieja su jūsų parduodamų prekių kokybe. Jeigu kroviniai jūsų klientus pasiekia be trukdžių, klientai tai priskiria puikiai jūsų parduodamų produktų kokybei. Ir atvirkščiai, jeigu šie procesai šlubuoja, neigiami jų atsiliepimai apie paslaugą tiesiogiai veikia ir jūsų prekinį ženklą.

Antras puikios logistikos  strategijos elementas – šio padalinio veiklos suderinimas su tiekimo ir pardavimo padaliniais. Kai komunikacija yra gera ir šie padalinai siekia bendrų tikslų, organizacijos ne tik išvengia brangiai kainuojančių klaidų , bet yra taupomi ir logistikos kaštai.

Mes sukūrėme paprastą įrankį, kuris leis įvertinti jūsų padalinio efektyvumą, paspauskite šią nuorodą ir atliktie greitą logistikos padalinio vertinimą.

Labai svarbu, kad logistikos strategija būtų ilgalaikė ir būtų atspari visiems galimiems iššūkiams. Jeigu tinkamai pasirinkote strategiją, jūsų organizacija bus lanksti nepaisant ekonominio ciklo. Kitaip tariant, būsite pasiruošę bet kokiems pokyčiams, tokiems kaip staiga išaugusi arba, atvirkščiai, staiga krentanti jūsų produktų paklausa. Taip pat, jeigu ilgalaikę logistikos strategiją modeliuojate analizuodami jūsų konkurentų stipriąsias ir silpnąsias savybes, jūs galite susikurti ilgalaikį konkurencinį pranašumą.

Dar viena neatsiejama puikios logistikos strategijos dalis yra rizikos valdymas. Tai ypatingai svarbu, jeigu įmonė vykdo tarptautinę prekybą, kadangi tada įsijungia skirtingų šalių teisiniai aktai ir dažnai būtent logistikos padalinys užtikrina, kad prekyba būtų vykdoma pagal taisykles, o mokestiniai ir krovinį lydintys dokumentai atitiktų tarptautines prekybos taisykles.

Ne mažiau svarbu valdyti ir riziką, susijusią su  jūsų logistikos partneriais. Būtina tinkamai atrinkti ir vertinti logistikos įmonių finansines galimybes, paslaugų teikimo istoriją bei valdyti atsiskaitymus. Šis procesas turi būti nenutrūkstantis ir tinkamai matomas jūsų organizacijoje.

Na ir, žinoma, neatsiejama geros logistikos strategijos dalis –  logistikos paslaugų pirkimas. Pro aktyvios organizacijos visuomet ieško optimaliausio logistikos paslaugų pirkimo būdo. Geriausi rezultatai pasiekiami, kai miksuojamos pirkimų taktikos. Pasitelkiamas optimalus kiekis partnerių, kurie dirba ilgalaikių kontraktų pagrindu, nepamirštama  nuolatos atnaujinti ir logistikos tiekėjų bazę per spotinius pirkimus. Šioje vietoje labai svarbu atrasti tinkamą balansą, jis įvairuoja tarp skirtingų produktų grupių.

Dėkojame už dėmesį. Kviečiame jus nemokamai įsivertinti savo logistikos padalinį. Paspauskite nuorodą žemiau, užpildykite anketą ir tuoj pat gausite atsakymą bei keletą patarimų.

Noriu būti tikras, kad mūsų logistikos padalinys veikia optimaliai.

Susisiekime šiandien!