25/07/2022 iris

Ką keisti logistikos strategijoje recesijos metu?

Žiniasklaidoje netyla kalbos apie recesiją. Visiškai natūralu, kad tai kelia paniką, todėl daugelis įmonių spaudžia stabdį didžiajai daliai vadybos tobulinimo iniciatyvų. Tačiau būtent recesijos metu atsiranda daugiausia galimybių ir įmonės, kurios to stabdžio nespaudžia , o, atvirkščiai, išnaudoja šį laikotarpį esamų vadybos standartų peržiūrai ir tobulinimui, ekonomikai atsigaunant išlošia daugiausiai. O mes visi žinome, kad ekonomika atsigauna visuomet.

Mes savo ruožtu norime pasidalinti keletu patarimų ir įžvalgų, kokius korekcinius veiksmus prekybinės ir gamybinės įmonės galėtų atlikti savo logistikos strategijoje, kurios duos milžiniškos naudos netolimoje ateityje.

#1 Įsivertinkite esamus logistikos partnerius.

Niekam ne paslaptis, kad pastarieji metai buvo palankesni logistikos paslaugų teikėjams. Dėl žymiai padidėjusio logistinių paslaugų poreikio daugelis gamybinių įmonių praplėtė logistinių partnerių tinklą, siekiant suvaldyti tuščių lentynų riziką. Tikime, kad kai kuriais atvejais per skubėjimą įmonės galėjo pasirinkti netinkamus partnerius.

Šiuo metu po truputį svarstyklės krypsta atgal į krovinio siuntėjo pusę, todėl dabar labai geras metas peržiūrėti patirtį su esamais partneriais, o pastebėjus neatitikimus, peržiūrėti logistikos partnerių keitimo galimybes rinkoje.

#2 Naujų pristatymo modelių įsivertinimas.

Šiuo metu pravartu peržiūrėti iki šiol nusistovėjusius logistikos tinklus, kadangi vis daugiau gabenimo rūšių, kurios iki šiol buvo apkrautos, po truputį atlaisvėja. Todėl pravartu įsivertinti, ar tas modelis, kuriuo vadovaujatės dabar, nėra pasenęs.

Kaip pavyzdį galėtume pateikti situaciją, kad, sakykime, anksčiau operacijas vykdydavote per sandėlį, tačiau galimai dabar pelningiau pereiti prie tiesioginio pristatymo klientui (D2C). Arba anksčiau gabenote oro transportu, tačiau, pasikeitus produktų paklausai, galimai galite išnaudoti pigesnę jūrų transporto opciją.

#3 Atlikite pardavimų ir operacijų auditą.

Recesijos metu dažnai pasikeičia pasiūlos ir paklausos balansas. Todėl pravartu atlikti pilną pardavimų ir operacijų auditą, siekiant peržiūrėti, ar dabartiniai užsakymų įgyvendinimo tempai ir kiekiai atitinka pasikeitusią situaciją.

Sakykime, iki šiol investavote į atsargas, tačiau, pasikeitus situacijai, jums tokio didelio kiekio atsargų nebereikia. Atlikę auditą, galite pamatyti, kad, pavyzdžiui, jūsų šiuo metu naudojamas sandėliavimo plotas yra per didelis. Arba dėl sumažėjusių apimčių jums nebeapsimoka išlaikyti nuosavo vilkikų parko. Tokie auditai leidžia priimti korekcinius veiksmus. Modeliuodami sprendimus, nepamirškite įsivertinti fakto, kad kitais metais vėl galite tikėtis augimo periodo.

#4 Optimizuokite procesus

Turbūt nerasite geresnio laiko įmonės procesų optimizavimui nei dabar. Dažnai recesijos metu darbų sumažėja, todėl tai geriausias metas  laisvus nuo veiklos žmones nukreipti įmonės procesų optimizacijai.

Galimai planavote diegti naują atsargų valdymo sistemą, investuoti į matomumą, diegti skaitmeninius procesus, tačiau ekonominio pakilimo metu niekad nerasdavote tam laiko. Nepraleiskite progos tai atlikti per recesiją, nes augimo metu visas iniciatyvas ir vėl numesite į šalį.

#5 Peržiūrėkite sutartis.

Nemaža dalis krovinio siuntėjų, siekdami suvaldyti tiekimo grandinių sutrūkinėjamą, pasirašė ilgalaikes sutartis. Ne visos šios sutartys buvo palankios krovinio siuntėjams. Todėl dabar puikus metas šias sutartis peržiūrėti ir įsivertinti, ar jos atitinka rinką. Jeigu ne, šių metų pabaiga, kitų metų pradžia gali būti pats geriausias terminas jas peržiūrėti ir susitarti iš naujo.

Žinoma, jeigu sutartys yra palankios jums, to daryti nereikėtų.

Ačiū už dėmesį. Jeigu jūs artimiausiu metu planuojate logistinius pokyčius, keičiate tiekimo schemas ir jums reikalingas profesionalus partneris, kuris galėtų pakonsultuoti, kaip juos įgyvendinti sparčiau bei atlikti visas importo ir eksporto operacijas už jus, kreipkitės į mus ir mes su jumis susisieksime.

Mūsų profesionali komanda padės išspręsti visus iššūkius ir parinks tinkamą jūsų krovinio gabenimo būdą jūra, oru, sausuma ir geležinkeliu. Užsirezervuoti nemokamą konsultaciją galite paspaudę čia.

Susisiekime šiandien!