02/06/2022 iris

Profesionalus logistikos partneris, padeda įveikti tiekimo grandinių iššūkius. Kaip jį pasirinkti?

Skaičiuojame antrus nesibaigiančių tiekimo grandinių iššūkių metus. Šiuo nelengvu laikotarpių įmonėms reikėjo pertvarkyti savo operacijas, peržiūrėti atsargų valdymo modelius bei įveikti daugelį kitų iššūkių. Profesionalus savo darbą išmanantis logistikos paslaugų teikėjas tampa nepamainomu partneriu. Šiame straipsnyje trumpai apžvelgsime kokias problemas padeda spręsti ekspeditoriai, kodėl svarbu nepadaryti klaidų jį pasirenkant bei kas išduoda, kad partneris, gali neturėti reikiamos patirties.

Kokiu būdų ekspedicinės kompanijos padeda sumažinti tiekimo grandinių iššūkius?

Pastaruosius metus įmonės susidūrė su šiomis pagrindinėmis situacijomis: Augantis logistikos kaštai, pristatymo terminų išilgėjimas, išaugusi pasiūla visuose gabenimo rūšyse (oru, jūra, sausuma, geležinkeliu), konkurencija tarp prekių grupių (produktai, kurie turi didesnes maržas, galėjo daugiau mokėti už pervežimus, ko pasekoje kainos dar labiau augo), įprastų logistikos schemų keitimas. Visos šios situacijos, mažino produktų pasiūlą, o tai įtakojo infliacijos augimą ir visomis iš to išplaukiančiomis situacijomis. Na, o karas Ukrainoje, pateikė dar daugiau iššūkių, kadangi buvo atkristos arba  apribotos logistinės kojos, sausuma, geležinkeliu.

Pastarųjų dviejų metų realija buvo tokia, kad jeigu įmonė turėjo prekę lentynoje, ji turėjo ir klientą, ir veikė pelningai. Susiklostė situacija, kad tos kompanijos, kurios sugebėjo suvaldyti tiekimo grandinės iššūkius, laimėdavo kovą prieš konkurentus.

Pastebėjome tendenciją, kad tos kompanijos, kurios turėjo stiprius logistinius partnerius, dažnu atveju, galėjo pasiekti geresnių rezultatų.

Kokiais būdais ekspeditoriai užtikrina, jog jūsų kroviniai pasiekti krovinį laiku ir minimaliu biudžetu:

 1. Išnaudodami ryšius su dideliu kiekiu paslaugų teikėjų. Naudojant skirtingus paslaugų teikėjus, ekspeditoriai gali užtikrinti, kad jūsų kroviniai pasieks tikslą per trumpiausią laiką ir optimaliausią kainą.
 2. Derindami skirtingus transportavimo būdus. Ekspeditoriai gali parinkti optimaliausią būdą išnaudojant jūros, geležinkelių, sausumos ir kitus multi modalinius gabenimo metodus.
 3. Parinkdami gabenimo metodą, atsižvelgiant į produkto specifiką. Kiekvienas krovinys gali turėti specifinius transportavimo reikalavimus, todėl ne visos transportavimo schemos yra tinkamos. Ekspeditoriai išmano niuansus, todėl gali parinkti geriausią būdą, jūsų konkrečiam produktui.
 4. Galimybė pasikonsultuoti. Prekybinės ir gamybinės įmonės dar prieš priimant spendimą vykdyti prekybą, turi tiksliai žinoti pristatymo galimybes, tarifus, sezoniškumą, importo ir eksporto niuansus, draudimus ir kitas situacijas. Profesionali ekspedicinė įmonė, tampa nepamainomu partneriu, siekiant priimti pamatuotus sprendimus.
 5. Padidina taupymo galimybes. Nors yra nusistovėjusi nuomonė, jog ekspeditorius padidina logistikos kaštus, tačiau iš tikro ilguoju laikotarpiu dirbant su ekspeditoriais įmonės sutaupo. Kadangi, įmonėms kurios naudojasi ekspeditorių paslaugomis: reikia mažiau vidinių darbinių išteklių, mažiau apyvartinių lėšų, ekspeditoriai gerai jaučia rinkos pulsą, todėl išvengiate permokėti už paslaugas, taip pat jie tarpininkauja tarp jūsų ir vežėjų, įgalindami WIN-WIN situacijas.

Taigi, iš esmės, profesionalus logistikos partneris šiuo metu gali padėti gamintojams ir prekybinėms įmonės padėti laimėti konkurencinę kovą, padėti išvengti brangiai kainuojančių klaidų, bei padidinti prekių prieinamumą.

Kaip atskirti profesionalų, nuo neprofesionalaus paslaugų teikėjo?

Kai gyvename labai sunkiais arba labai gerais laikais, daugelis mūsų pradeda prarasti budrumą. Ta pati situaciją gali būtų stebima ir tarp logistikos paslaugas perkančių organizacijų. Žinoma, Lietuvoje ir pabaltyje yra labai daug profesionalių įmonių, tačiau taip pat reikia nepamiršti, kad mūsų ekonomika buvo augimo stadijoje pastaruosius 13 metų. Ir daugelis jau turbūt primiršo, kad anksčiau dažnai pasitaikydavo krovinio vagysčių, įmonių bankrotų ir bendrai įvairių klaidų į kurias daugelis pažiūrėdavo per pirštus. Todėl manome, kad šiuo laikotarpiu tinkamai pasirinkti logistikos partnerį tampa ypatingai svarbu.

Į ką reiktų atkreipti dėmesį:

 1. Į finansinę padėtį. Stabili finansinė padėtis ypač svarbi. Renkantis partnerį labai svarbu įsitikinti, kad jie sugebės įvykdyti įsipareigojimus prieš savo partnerius, kitu atvejų jūsų kroviniai gali pastrigti.
 2. Komandos profesionalumas. Logistikos paslaugas kuria žmonės, tik profesionali komanda gali užtikrinti nenutrūkstamą ir kokybišką krovinių judėjimą. Nepamirškite įsitikinti tuo, neprofesionali komanda, gali pridaryti nenymatytų nuostuolių.
 3. Multimodalinių sprendimų pritaikymo galimybės. Pastaruoju metu tiekimo grandinės tapo neprognozuojamos, todėl labai dažnai tenka derinti įvairius logistinius sprendimus, siekiant užtikrinti nenutrūkstamą tiekimą. Renkantis partnerį atkreipkite dėmesį ar jie galės gabenti krovinius, jūra, oru, sausuma bei geležinkeliu ir ar turi patirties apjungti šiuos gabenimo metodus.
 4. Paslaugų teikimo geografijos įvairovė. Dėl sutrūkinėjusių tiekimo grandinių, įmonės diversifikuoja tiekimo grandines. Todėl logistinis partneris, turi turėti galimybė pristatyti krovinius nuo durų iki durų įvairiuose lokacijose. Jeigu partneris negali to padaryti, jūs gaišite laiką dirbdami su keletu paslaugų teikėjų.
 5. Įmonės reputacija rinkoje. Tai bene svarbiausias motyvas į kurį turite atkreipti dėmesį. Įmonės kurios turi ilgametę partirtį ir puikias rekomendacijas, signalizuoja apie stabilumą ir tvarų požiūrį į klientą.
 6. Ankstesnė patirtis dirbant su šia įmone. Abipusis pasitikėjimas ir atvirumas, sėkmingos partnerystės svarbiausias bruožas. Todėl labai svarbu būti tikram, kad logistikos partneris nesinaudoja jumis ir visuomet padaro tai ką pažada. Todėl vertinti ankstesnę patirtį arba kitų įmonių patirtį dirbant su šia įmonę yra kritiškai svarbu.
 7. Klientų aptarnavimo politika. Logistika tai visų pirma paslaugų verslas, kurioje klientų aptarnavimo kokybė užima ypatingai svarbią reikšmę. Renkantis partnerį atsižvelkite į tai ar įmonė turi organizacijoje įsidiegusi klientų aptarnavimo politiką, bei ar ji veiksminga ne tik popieriuje.

Ačiū už dėmesį. Jeigu jūs artimiausiu metu planuojate logistinius pokyčius, keičiate tiekimo schemas ir jums reikalingas profesionalus partneris, kuris galėtų pakonsultuoti, kaip juos įgyvendinti sparčiau bei atlikti visas importo ir eksporto operacijas už jus, kreipkitės į mus ir mes su jumis susisieksime.

Mūsų profesionali komanda, padės išspręsti visus iššūkius ir parinks tinkamą gabenimo būdą jūra, sausuma ir geležinkeliu.

 

Susisiekime šiandien!