22/08/2022 iris

Saugokite tiekimo grandinėje dirbančius žmones kaip savo akį

Turbūt stebitės, kodėl mes rašome apie žmogiškuosius išteklius, juk mes patys esame logistikos kompanija. Mes nesiruošiame keisti profilio, tačiau stengiamės kurti įmonėms vertę užbėgdami tam tikroms situacijoms už akių. O kadangi glaudžiai bendradarbiaujame su logistikos specialistais, tai esame vieni pirmųjų, galinčių patvirtinti, kad puikūs logistikos ir tiekimo grandinės specialistai kuria didžiulę vertę ir yra didžiausias įmonės turtas.

Kodėl apie tai verta kalbėti dabar?

Vis garsiau kalbama apie recesiją, o recesijos metu, kai traukiasi pajamos, darbuotojų atleidimas atrodo neišvengiamas. Galimai kai kurie svarsto sumažinti tiekimo grandinės komandą. Tačiau prieš priimant šį sprendimą, vertėtų atkreipti dėmesį į tai, kad logistikos ir tiekimo grandinės specialistų pasaulyje labai trūksta ir prognozuojame, kad jų trūks ir ateityje. Geri šios srities profesionalai yra graibstomi ne tik Lietuvoje veikiančių įmonių, tačiau ir pasaulinio lygio organizacijų.

Taip pat svarbu nepamiršti, kad dabartinėmis sąlygomis (turime omenyje pandeminiu laikotarpiu) dirbę darbuotojai įgijo nepamainomų žinių ir įgūdžių. Susiklosčiusi nepalanki situacija reikalavo iš jų greitos reakcijos ir išmonės, todėl daugelis darbuotojų buvo priversti užmegzti daug naujų ryšių su logistinėmis įmonėmis, tiekėjais ir klientais.  Kitaip sakant, šį laikotarpį praėję darbuotojai turi neįkainojamą patirtį ir įgijo papildomo greičio, kuris bus reikalingas ir ateityje.

Recesijos ateina ir praeina kas 5 – 10 metų, maždaug tiek pat užtrunka ir paruošti gerą specialistą. Taip pat šiuo metu dar neaišku, ar ši recesija peraugs į krizę ar ne. Finansų ir ekonomikos specialistai šioje vietoje nesutaria. Vieni piešia niūrius laikus, kiti, priešingai, teigia, kad turėsime panašią situaciją kaip ir 2014 metais, kai Rusija aneksavo Krymą, todėl pajausime trumpą ekonomikos augimo sulėtėjimą, kurį vėliau seks augimas. Žinoma, tokio augimo, kurį matėme praėjusiais metais, nebus, tačiau daug šansų, kad didesnių bėdų, tokių kaip 2008 metais, išvengsime.

Kitaip tariant, įmonės, kurios priims sprendimą atsisveikinti su logistikos specialistais, ateityje gali atsidurti situacijose, kai žmonių trūks, o užauginti naujus gali pristigti laiko.

Kokią naudą kuria puikūs logistikos ir tiekimo grandinių specialistai?

UAB Gelna komandai tenka garbė dirbti su daug puikų logistikos ir tiekimo grandinės profesionalų. Mes, žinoma, visais įmanomais būdais stengiamės nuimti kuo daugiau funkcijų nuo savo klientų, tačiau galime patvirtinti, kad klientų atstovų profesionalumas lemia daug. Taip pat norime pasidžiaugti, kad savo veikloje dažnai sutinkame daug savo sritį gerai išmanančių specialistų.

Taigi, kokią naudą tiekimo grandinėje veikiantys žmonės kuria įmonei?

Visų pirma, šie specialistai dažniausiai ir būna tie, kurie daugiausiai  bendrauja su jūsų klientais ir partneriais. Iš esmės geras šios srities darbuotojas, puikiai atlikdamas savo darbines pareigas, gali sukurti jūsų įmonei pridėtinę vertę, kadangi savalaikis produktų pristatymas kuria konkurencinį pranašumą jūsų įmonei. Tyrimai rodo, jog žmonės ir įmonės puikų logistinės dalies išpildymą tiesiogiai susisieja su gera paslaugų kokybe. Todėl šių darbuotojų pagalba jūs kuriate išskirtines paslaugas savo klientams.

Taip pat dažnu atveju šie darbuotojai labai gerai išmano visus įmonės procesus. Iš esmės tiekimo grandinėje dirbantys žmonės turi suprasti pardavimų, produkto, gamybos specifiką. Jie išmano finansinius ir kontraktinius dalykus, kurie svarbūs vykdant tarptautinę ir vietinę prekybą. Todėl labai dažnai pasitaiko, kad šių sričių specialistai tampa raktiniais žmonėmis įmonėse, į kuriuos kreipiamasi pagalbos, patarimo ar konsultacijos. Ne veltui vis daugiau tarptautinių įmonių vadovų vairą šiandien perima tiekimo grandinėje dirbę specialistai (Pvz. Apple, General electrics ir kt.), nes šiais pokyčių laikais reikalingas platus ir viską apimantis požiūris.

Šios specialybės žmonės pirmieji, kurie sprendžia visas problemines situacijas (žaliavų vėlavimas, prekių sugadinimas, gamybinės problemos), nes būtent jiems dažnai tenka aiškintis klientams dėl vėluojančių produktų pristatymo ir laiku rasti geriausius būdus šių situacijų sprendimui. Todėl daugelis jų bando užbėgti įvykiams už akių ir, vadovaudamiesi proaktyviu situacijos vertinimu,  modeliuoja savo veiksmus.

Taip pat būtent šie žmonės gali taupyti jūsų įmonės lėšas, sėkmingai derantis su logistikos partneriais ir žaliavų tiekėjais bei tinkamai planuojant žaliavas. Jeigu praleidote mūsų straipsnį apie tai, ką reikėtų keisti logistikos strategijoje recesijos metu, šį straipsnį galite rasti čia.

Kitaip sakant,  būtent tiekimo grandinės specialistai laiko daugelį įmonės kampų, todėl jų išsaugojimas ir skatinimas nuolatos tobulėti yra kiekvienos įmonės prioritetas. Visi šios srities specialistai plačiąja prasme (vadovai, vadybininkai, sandėlio darbuotojai ir kt.) yra labai svarbūs, todėl net nepalankiomis sąlygomis reikia dėti visas pastangas, siekiant juos išlaikyti.

Pasinaudodami proga, viso UAB Gelna kolektyvo vardu norime padėkoti visiems savo klientams ir partneriams, kurie pasirinko mus. Mums didelė garbė dirbti su profesionalais. Jeigu kažkuo galime būti naudingi jums, maloniai prašome kreiptis. Tai padaryti galite paspaudę nuorodą žemiau.

Susisiekti su Gelna pardavimų komanda.

Susisiekime šiandien!