27/06/2023 Tomas

Stabilus, profesionalus ir patyręs ekspeditorius kuria vertę krovinio siuntėjams

Globalios tiekimo grandinės nuolatos keičiasi ir kaskart darosi vis sudėtingesnės. Besiklostanti nauja situacija prekybinėms ir gamybinėms įmonėms tampa gana komplikuota. Todėl šiuo metu, renkantis logistikos partnerius, reikia išsiaiškinti, ar jie gebės padėti jūsų verslui prisitaikyti prie šių rinkos turbulencijų ir taip sukurti pridėtinę vertę. Šiame straipsnyje detaliau ir pakalbėsime apie tai, kokius kriterijus taikyti  renkantis logistikos partnerį ir kodėl į tai atkreipti dėmesį šiandien taip svarbu.

Kas keičiasi?

Jeigu anksčiau prekybinės ir gamybinės įmonės galėjo ramiai nusistatyti tiekimo grandinės strategiją ir ja su minimaliomis korekcijomis vadovautis penkerius, o kartais ir daugiau metų, tai dabar didžioji dalis kompanijų tokios prabangos nebeturi. Įvairios geopolitinės įtampos ir didėjanti poliarizacija tarp atskirtų valstybių verčia kompanijos skaidyti riziką, plečiant rinkas, į kurias parduodama produkcija, ir diversifikuoti žaliavų įsigijimo vietas. O svarbiausia, atidžiai vertinti įvairias su prekyba susijusias rizikas.

Keičiasi ir konkurencinė aplinka. Iš esmės šiuo metu jūsų konkurentu gali tapti bet kuris globalus rinkos žaidėjas ar net influenceris, kuris, išnaudodamas savo prekės ženklą ir asmeninį pardavimo kanalą, sėkmingai sugeba konkuruoti rinkoje. Taip pat sparčiai populiarėja įvairūs maži gamintojai, kuriantys nišinius produktus. Jie yra aktyvūs, paklausūs ir atsirėžia vis didesnę rinkos dalį.

Keičiasi ir galutinis vartotojas. Jie kasdien tampa vis išrankesni, mažiau prisirišantys prie konkrečių prekinių ženklų, vertinantys kokybę ir kuo didesnę prekių įvairovę.

Visi aukščiau įvardinti veiksniai verčia verslus ieškoti būdų, kaip lanksčiau reaguoti į šiuos pokyčius, diversifikuoti rinkas ir tiekimo partnerius bei ieškoti būdų, kaip išsiskirti iš konkurentų.

Kaip ekspeditorius gali padėti lengviau įveikti šiuos pokyčius?

Ekspedicinės kompanijos padeda prekybinėms ir gamybinėms įmonėms lanksčiau prisitaikyti prie besikeičiančių tiekimo grandinių. Profesionalus ekspeditorius turi platų kokybiškų vežėjų ir kitų logistinių paslaugų teikėjų tinklą, todėl gali efektyviai surasti konkrečiai jūsų situacijai reikalingus paslaugų teikėjus. Jos  greičiau, nei padarytų pačios prekybinės ir gamybinės įmonės, gali padėti joms prisitaikyti prie pasikeitusių logistikos grandinių, naudodamosi tik savo vidiniais žmogiškaisiais resursais.

Įmonėms, vykdančioms globalią prekybą, ekspedicinės kompanijos gali padėti išvengti nenumatytų klaidų ir taip sumažinti verslo riziką. Prekiaujant labai svarbu išmanyti konkrečios šalies, į kurią transportuojami kroviniai, jiems keliamus reikalavimus. Ypač tai aktualu vykdant prekybą su trečiosiomis šalimis, nes dažnai kiekvienoje iš jų skirtingai tvarkoma importo ir eksporto dokumentacija, būna ir kitų neatitikimų.

Kadangi ekspedicinės kompanijos dirba su daugeliu įmonių, jos įgyja ir kitų reikalingų žinių, padedančių  krovinio siuntėjams sutaupyti lėšų ir išvengti daugelio su logistikos procesais susijusių nesklandumų. Savo darbą išmanantis ekspeditorius žinos, kokios yra istorinės konkretaus maršruto kainos ir kokių svyravimų galite tikėtis ateityje. Šios kompanijos parinks tinkamą krovinių gabenimo metodą, atitinkantį jūsų konkrečius poreikius ir biudžetą. Žinoma, atkreips dėmesį ir į kitus pavojus – krovinių tvirtinimą, krovinio draudimą, tranzito laikus ir kt.

Taigi dirbdamos su ekspedicine kompanija, prekybinės ir gamybinės įmonės gali lanksčiau prisitaikyti prie pokyčių ir besikeičiančių klientų poreikių, didinti savo teikiamų paslaugų kokybę ir išvengti brangiai kainuojančių klaidų. O svarbiausia, šalia visada yra partneris, kuriuo galima pasitikėti, pasitarti, nes jis atstovauja tų įmonių interesams.

Į ką atkreipti dėmesį renkantis ekspedicinę kompaniją?

Įėjimo į ekspedicinių paslaugų tiekimo sferą barjerai yra labai maži, jų praktiškai išvis nėra, tad natūralu, kad rinkoje turime didžiulę konkurenciją. Todėl prekybinėms ir gamybinėms įmonėms dažnai iškyla dilema, kaip gi atsirinkti tikrai kokybišką paslaugų teikėją.

Renkantis ekspedicinę kompaniją, siūlome atkreipti dėmesį į šiuos kriterijus:

  • Tik patyrę ekspeditoriai, kurie rinkoje veikia ne vienerius metus, turi sukaupę reikiamą bagažą žinių ir gebės išspręsti įvairias problemines situacijas, kurių logistikoje netrūksta. Rinkdamiesi partnerį, atkreipkite dėmesį, kiek kompanija veikia rinkoje ir ar turi patirties gabenant tokią produkciją kaip jūsų į tas šalis, kur vykdote ar planuojate vykdyti prekybą.
  • Šiais sparčių pokyčių laikais šalia turėti partnerį, kuris gali patarti ir netgi užbėgti įvairioms situacijoms už akių, tampa ypač svarbu. Atsirinkdami partnerį, įsitikinkite, ar vykdydami veiklą, jie turi sukaupę sėkmės istorijų, kurios padėjo krovinio siuntėjams išvengti įvairių probleminių situaciją.
  • Tik finansiškai bei klientų aptarnavimo prasme stabilios ekspedicinės kompanijos gali užtikrinti nenutrūkstamas ir šių laikų tendencijas atitinkančias paslaugas. Įsitikinkite, ar jūsų partneris atitinka šiuos kriterijus, tai padaryti nesunku, internetinėje erdvėje galite rasti duomenų apie įmonės apyvartą, darbuotojų skaičių, atsiliepimus ir kitą reikiamą informaciją. Ir, žinoma, visuomet galite paprašyti pateikti rekomendacijų.

Apibendrindami norime akcentuoti, kad sparčiai besikeičiančiose ir sunkiai prognozuojamose tiekimo grandinėse atsirinkti tinkamas ekspedicines kompanijas ir kitus logistinius partnerius nėra lengva. Jeigu ieškote ekspedicinės kompanijos, kuri, tikime, atitinka visus aukščiau įvardintus kriterijus, kviečiame susisiekti su mumis. Esame viena seniausiai veikiančių ekspedicinių kompanijų rinkoje, sukaupėme daug krovinio siuntėjams naudingos patirties gabenant pilnus ir dalinius krovinius jūra, geležinkeliu, sausuma ir oru. Jeigu jums reikalingas individualus logistinis sprendimas, susisiekite su mumis, mes galime padėti. Tai padaryti galite paspaudę nuorodą žemiau ir užpildę kontaktų formą.

Susisiekti su pardavimų komanda.

 

, , ,

Susisiekime šiandien!